גוגל תג מנג׳ר - חלק חמישי ואחרון

תגיות טריגרים ומשתנים

תגיות בתג מנג'ר הן קוד שאנו רוצים לשתול באתר, כמו פיקסל של פייסבוק, קוד איבנטים באתר, קוד גוגל אנליטיקס לצפייה בעמודים,  קוד המרות של גוגל אדס. לכן, אם תרצו לשתול קוד מעקב באתר, זהו תג(Tag).
טריגרים הם תנאים להפעלת התג. לדוגמה, אם תרצו להפעיל קוד המרות של גוגל אדס, כשגולש באתר רוצה להירשם לניוזלטר, זהו טריגר. עוד דוגמאות לטריגרים: צפייה בעמודים, לחיצה על כפתורים, אחוזי גלילה בעמודים ועוד.
משתנים הם המרכיב האחרון. משתנים הם נקודות של דאטה ניתנים לשימוש בתגיות ו/ואו טריגרים. לעיתים משתנים מכילים יותר מידע, או מידע מאוד מורכב, אבל בואו ל נסבך ונבין שמשתנים הם מידע שמכילים ערך מסוים או סוג של קונפיגורציה מסויימת. 

עדיין מסובך? זה בסדר, אין מה להילחץ, גם לי לקח זמן למצוא את הגורו שיסביר לי בדרך זו:

כדי להסביר מה הם תגיות, טריגרים ומשתנים, נשאל 3 שאלות

 1. מה תרצו לעשות עם תג מנג'ר( או מה תרצו שגוגל תג מנג'ר יעשה בשבילכם)?
  לדוגמה:
  אם תרצו למדוד המרה, זהו תג.
  אם תרצו לשתול ווידג׳ט של צ׳אט, זהו תג.
  אם תרצו למדוד צפייה בדף ולשלוח את המידע לגוגל אנליטיקס, זהו תג.
 2. מתי תרצו להפעיל את הקוד?
  לדוגמה:
  אם יש לכם קוד למדידת המרות של גוגל, מתי תרצו לעקוב אחרי ההמרה? – זהו מצב של טריגר.
  כשנשלח טופס הרשמה, מתי תתבצע ספירת קליק? – זהו מצב של טריגר.
 3. מה, מתי ואיך בדיוק?
  לדוגמה:
  כאשר נרצה להיות מדויקים יותר – זהו משתנה.
  כאשר נרצה שתג יופעל בעת צפייה בעמוד, השאלה היא האם תרצה להפעיל על כל העמודים או עמודים מסוימים. כשנרצה להפעיל את הקוד על עמוד מסויים, אז כתובת הדף היא המשתנה. אנו רוצים להפעיל תג, כאשר הטריגר הוא צפייה בעמוד, והמשתנה הוא כתובת הדף שמכילה את המילה תודה / ההזמנה בוצעה או כל עמוד עם כתובת ייחודית.

עדיין מבולבלים? לנשום, בואו ננסה שוב:

יש לנו תג(קוד המרות של גוגל אדס) שאנו רוצים שישלח מידע על המרה לגוגל אדס, השאלה שאנחנו צריכים לשאול מתי אנו רוצים שזה יקרה? הטריגר (תנאי) שהקוד יועבר לגוגל אדס הוא לאחר הופעת עמוד תודה( תודה שקנית..). גוגל תג מנג׳ר הוא לא אדם, אלא מכונה, שאינה יודעת מה הוא עמוד תודה, צריך להיות יותר ספציפים, צריך להורות למכונה להתנהג בדיוק כמו שאנחנו רוצים. במקרה הזה משתנה נכנס לפעולה, איננו רוצים שהטריגר יופעל על כל עמוד, אלא רק על עמוד תודה(משתנה) מפני שאנחנו יודעים שהגולש מגיע לעמוד כזה רק לאחר שביצע קנייה וזו ההמרה.

משתנים שיכולים לפעול בתוך תג

מה אם נרצה לשלוח את המידע שבוצעה הרכישה וגם סכום הרכישה? אנו נשתמש במשתנה שמופעל בתוך התג שידע להעביר את ערך ההזמנה. 
נכון, חזרתי על כך כמה פעמים ואמרתי שזה מבלבל, עדיין, זה בסדר גמור אם האסימון תקוע.
אני מנסה להעביר כאן מידע בסיסי להבנה כיצד תג מנג׳ר עובד, במאמרים הבאים אני אתן עוד המון דוגמאות כדי לתת לכם יותר כלים להבנה.

שאלות ומידע נוסף

דילוג לתוכן